Before I start this review, I've got to be honest, I'm a Clover girl through and through.
However, whilst living with my parents (who are self-confessed Lurpak lovers) I was eating Lurpak on a daily basis, but there was one thing that put me off once I'd moved away from home. The price of the stuff.
I'm sure you've all seen that photograph of the £9 Lurpak circulating on social media, and although mildly entertaining at the time, it gave us a pretty bleak glimpse into the effects of the cost of living crisis. Lurpak, a staple item in many households, has been being sold for almost a tenner.